Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka informuoja, kad Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2023 m.  gruodžio 7 d. įsakymu Nr. ĮV-948 „ Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2006 m. gruodžio 22 d. įsakymo Nr. ĮV-695 „Dėl bibliotekų veiklos statistinių ataskaitų formų patvirtinimo“ pakeitimo“ patvirtintos atnaujintos bibliotekų veiklos statistinių ataskaitų. Įsakymas ir jo priedai Excel formatu skelbiami Teisės aktų registre ir įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/ceba971094f411eea5a28c81c82193a8).

Duomenys už 2024 metus jau bus teikiami pagal atnaujintas statistinių ataskaitų formas.

Aprašą galima rasti čia:

https://www.lnb.lt/media/public/bibliotekininkui/statistika/Statistinės_informacijos_rengimo_tvarkos_aprašas.pdf

Atkreipia dėmesį, kad kitų metų I ketvirtį bus atnaujintas „Naudojimosi bibliotekos elektroniniais ištekliais ir paslaugomis apskaitos tvarkos aprašas“.

Atsinaujinus bibliotekų statistikos rodikliams, keičiasi ir bibliotekos dienoraščio forma, šiuo metu ji derinama su Kultūros ministerija.

Atsinaujinę rodikliai gali būti nemenkas iššūkis, todėl Nacionalinė biblioteka šalies bibliotekoms kitų metų II ketvirtį organizuos nuotolinius mokymus bei konsultacijos, kaip rinkti bibliotekų statistiką pagal naujus reikalavimus. 

 

 

Panevėžio regiono mokyklų bibliotekos: iniciatyvios, įsitraukiančios, dalyvaujančios

 

Mokyklų bibliotekosPanevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

 

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo, viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė. Šia proga mokyklų bibliotekas sveikina ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Minėdami Tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį apžvelgiame svarbias bendradarbiavimo su Panevėžio regiono bibliotekininkais iniciatyvas, aktyvų mokyklos bendruomenių įsitraukimą į skaitymo skatinimo programas ir projektus, entuziazmą dalyvaujant įvairiuose konkursuose ir metodinės veiklos organizavimo tobulinimo procesuose.

Mokyklų bibliotekų mėnesį pasaulyje kasmet organizuoja Tarptautinė mokyklų bibliotekų asociacija. 2023-ųjų tema – „Mokyklos biblioteka: mano laiminga vieta, kur klesti kūrybiškumas ir vaizduotė“. Asociacija kviečia viso pasaulio mokyklų bibliotekas dalyvauti įvairiuose nuotoliniuose projektuose bei bendradarbiauti su bibliotekomis iš viso pasaulio: susipažinti su skirtingomis kultūromis, stiprinti tarptautinius ryšius, ugdyti kūrybiškumą pasitelkiant vaizduotę per knygų skaitymą. Šią šventę mini ir su mokyklos bendruomene knygų skirtukų kūrimo ir mainų projektuose dalyvauja ir Panevėžio regiono bibliotekininkai. Svarbu paminėti, kad jie dalyvauja ir kasmetinėje Tarptautinėje mokyklų bibliotekininkų asociacijos konferencijoje. Čia semiasi idėjų, ieško netradicinių veiklų formų, keičiasi gerosiomis patirtimis, o gautomis žiniomis pasidalina su kolegomis Lietuvoje.

Visą straipsnį skaitykite nuorodoje: https://www.pavb.lt/2023/10/panevezio-regiono-mokyklu-bibliotekos-iniciatyvios-isitraukiancios-dalyvaujancios/ 

 

            Informacinė svetainė karjeros specialistams 

https://www.karjerosspecialistas.lt/

 

Kultūros paso edukacijos mokyklos „Vaikų žemės“

https://vaikuzeme.lt/vaiku-zemes-edukacijos/

METODINIS PASITARIMAS 2022 - 09.pdf
Adobe Acrobat Document 328.4 KB

Programėlė „Meditacinė biblioterapija“

 

Birštono viešoji biblioteka vykdydama projektą „ Kūrybiška, išmani ir mobili bibolioterapija “ sukūrė atpalaiduojančią mobilią programėlę Meditacinė biblioterapija", kuria galime naudotis savo išmaniuosiuose telefonuose ar bibliotekos poilsio erdvėje. Joje informacinių technologijų pagalba pasitelkiamas ne tik žodis, bet ir meditacinė muzika, padedanti atsipalaiduoti, apmąstyti girdimus tekstus.

 

Lietuvos biblioterapijos asociacijos narių atrinkti biblioterapiniai tekstai suklasifikuoti į šešias temas, palydėti socialinių mokslų daktarių Daivos Janavičienės, Jūratės Sučylaitės įžvalgų, kompozitoriaus Aro Žvirblio sukurtų melodijų yra skirti padėti jaučiantiems psichologinį diskomfortą, išgyvenantiems vidinį skausmą, nerimą, nusivylimą savimi, pritrūkus tvirtybės, gedint artimųjų ar kenčiant dėl negebėjimo atleisti.

 

Programėle naudotis gali įvairaus amžiaus žmonės nemokamai išmaniuosiuose telefonuose, kompiuteriuose.

 

Programėlėje rasime specialistų atrinktus tekstus, įskaitytus profesionalių aktorių: R. Bagdzevičius,  A. Bialobžeskio,  J. Vilūnaitės ir J. Zinkevičiūtės, lydimus ramių, specialiai kiekvienai temai kompozitoriaus A. Žvirblio sukurtų melodijų. 

 

Kaip naudotis programėle?

 

Parsisiųsti mobiliąją programėlę „Meditacinė biblioterapija“ į savo telefoną ar planšetinį kompiuterį iš Google Play arba Apple Store parduotuvių. Jei naudojamės kompiuteriu, programėlę pasieksite naršyklėje surinkę adresą https://app.birstonasvb.lt/lt/

 

● patogiai įsitaisykite;

 

● pasirinkite jus dominančią temą;

 

● klausykitės profesionaliai įgarsinto teksto;

 

● susitelkite į tekstą – žodžius, sakinius, į aktoriaus balso tembrą, stebėkite savo kvėpavimą, pajuskite širdies plakimą;

 

● atkreipkite dėmesį į savo jausmus. Tiesiog pabūkite su savimi čia ir dabar. 

 

Programėlė „Meditacinė biblioterapija“ padės pasijausti geriau, kai vakarai vis tamsesni, dienos pilkesnės, o siaučiantys virusai kelia pavojų ir nerimą. 

 

Parsisiuntę programėlę „Meditacinė biblioterapija“, jos pagrindiniame lange apačioje matysime 2 mygtukus „Sužinoti daugiau“ ir „Pradėti“, o dešiniajame viršutiniame kampe – tris brūkšniukus, kuriuos paspaudus, iššoks programėlės Meniu.

 

·         Paspaudus mygtuką „Pradėti“, galėsime pasirinkti vieną iš 6 biblioterapinių temų.

 

·         Paspaudus ant norimos temos, galėsime pasirinkti, ar norite klausytis teksto su fone skambančia muzika ar be muzikos.

 

·         Norėdami grįžti į ankstesnį langą, spausime mygtuką „Grįžti“:

 

·         Norėdami pasiklausyti tik meditacinės muzikos, dešiniajame viršutiniame kampe iš Meniu pasirinksime „Meditacinė muzika“.

 

·        Norėdami peržiūrėti rekomenduojamų knygų sąrašą iš Meniu pasirinksime „Knygų sąrašas“, tuomet pasirinksime temą. Pasirinkus temą, atsidarys specialistų atrinktų biblioterapinių knygų sąrašas, kur galėsime perskaityti kiekvienos knygos aprašymą ir išsirinkti norimą knygą.

 

·    Paspaudę mygtuką „Dėkojame“,  galėsime susipažinti su visais prisidėjusiais prie programėlės sukūrimo. Ten pat rasime ir panaudotų literatūros kūrinių ir jų ištraukų bibliografinį sąrašą.

 

Rekomenduojamų knygų sąrašai

 

          Vaikams, paaugliams, jaunimui

 

https://issuu.com/lmbtau/docs/rekomenduojamojo_pobudzio_leidiniai

 

 

·         Suaugusiems

 

https://issuu.com/lmbtau/docs/knygos_keiciancios_mastyma_wwww

 

 

Daugiau informacijos  https://www.birstonasvb.lt/

 

Makulatūros išvežimo galimybės

 

  • Janonio g. 30, Panevėžys
  • Barklainių km., ,,Ekonovus“, Vilnius (tel. 8 45 550575)

 

Bibliotekinę dokumentaciją ir inventorių galima užsisakyti šiuo

el. paštu: lilija@rotas.lt

Knygos bibliotekininkams

 

                  E. Teixidoro knyga ,, Skaitymas ir gyvenimas"

 

Knygoje nagrinėjamos skirtingos su vaikų ir paauglių skaitymo ugdymu susijusios problemos: pasidalijama išbandytomis skaityti skatinančiomis gudrybėmis, pateikiama įžvalgų apie skaitymo balsu naudą, žodyno turtinimą, fantaziją, skaitymo vietą šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje, rekomenduojamų knygų sąrašus, poeziją, laisvą knygų pasirinkimą.

 

G. Raguotienė ,,...atversta knyga"

 

Šis leidinys – tai įžvalgos ir pamąstymai apie knygą ir jos skaitymą, apie mus pačius kaip skaitytojus. Trijuose skyriuose – mintys, faktai ir pasvarstymai apie įvairius knygų leidybos ir prekybos dalykus, apie skaitymo išgyvenimus, apie bibliotekas, kuriose tas knygų dovanas gauname  – senovėje ir mūsų laikais, Lietuvoje ir pasaulyje.

 

Raguvos gimnazijos bibliotekininkė

 

Dalia Karaliūnienė

Naudingos nuorodos

Nuorodos.rtf
Text Document 135.3 KB